Śniadanie do łóżka – co przygotować?

Śniadanie do łóżka – co przygotować?

Sobotnie poranki niemal zawsze stanowią idealny moment na relaks. Nawet po powrocie do domu o późnej godzinie ze spotkania ze znajomymi jesteśmy nieco bardziej pełni energii, dzięki czemu mamy możliwość zrobienia czegoś wyjątkowego. W połączeniu z wolnym czasem być może jest to dobry pomysł, aby wziąć się za kuchenne rewolucje na mniejszą skalę?

Słodkości na początek weekendu

WIele osób w mniejszy lub większy sposób ogranicza swoje najbardziej skrywane marzenia w ciągu tygodnia. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rygorystyczne przestrzeganie diety, ale po prostu trzymanie się pewnych zasad. Sobota to jednak idealny dzień na to, aby móc lekko spuścić z tonu. Jeden dzień w ciągu tygodnia nikogo nie zbawi, a według wielu dietetyków pozwala zregenerować nasze ciało oraz umysł. Dlatego właśnie tak dużą popularnością w piątkowe wieczory oraz sobotnie poranki cieszą się przepisy na racuchy. Śniadanie na słodko nie jest wcale tak często spotykane, a jednak nadaje ten wyjątkowej atmosfery i chęci do działania na dalszą część dnia.

Miłośnicy tradycji

Oczywiście nie oznacza to, że nieco bardziej konserwatywnie patrzący na rzeczywistość pod tym kątem muszą obejść się smakiem. Wręcz przeciwnie – w większych miastach praktycznie na każdym roku spotkamy się ze sklepem mięsnym, oferującym doskonałe przysmaki na spokojny poranek. Bardzo dużą popularnością cieszą się długo wędzone kiełbasy, będące znakomitym dodatkiem do pieczywa. Ich przygotowanie wymaga nieco więcej czasu, dlatego też zazwyczaj nie jesteśmy w stanie zdążyć przed pracą oraz odwiezieniem dzieci do szkoły. Oczywiście mięsny dodatek świetnie sprawdzi się także w przypadku omleta lub jajecznicy. Spokojny poranek przy rodzinnym stole można również spędzić w tradycyjny, wciąż zdecydowanie częściej spotykany sposób.

Dodatek w kubku

Czym jest rozpoczęcie dnia bez aromatu ulubionej kawy lub herbaty? W Polsce mamy do czynienia z dość kapryśną pogodą, szczególnie w trakcie tych nieco chłodniejszych miesięcy. Brakuje nam motywacji do zwleczenia się z łóżka i spędzenia czasu w nieco bardziej aktywny sposób, niż przeglądanie nowości na Netflixie lub zakupy w przestrzeni online. Ciepły kubek w połączeniu z ulubionym napojem daje nam energię do działania na cały dzień i świetnie sprawdzi się także w sobotni poranek.