Przygotuj włoską ucztę w swoim domu!

Przygotuj włoską ucztę w swoim domu!

Włochy to kraj, który kojarzy nam się z doskonałą pogodą, pięknymi krajobrazami, oraz z wyśmienitym jedzeniem. Nic więc dziwnego, że pragniemy cieszyć się tymi smakami nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów. Dobra wiadomość brzmi tak, że jest to możliwe!

Zestawy kaw ziarnistych do domowego ekspresu

Słoneczna Italia to przede wszystkim aromat mocnego espresso, które pobudza i dostarcza zastrzyku energii. Zestawy kaw ziarnistych wysokiej jakości sprawią, że Twoje mieszkanie wypełni się tym wyjątkowym zapachem. Szybko odczujesz różnicę w smaku, bo świeżo zmielone ziarna stanowią gwarancję przygotowania wyrazistego napoju. Dokonując wyboru, możesz kierować się krajem ich pochodzenia, stopniem palenia i wieloma innymi aspektami, które wpływają na to, czym charakteryzuje się napar. Produkty są starannie i ozdobnie zapakowane, dlatego będą również stanowiły znakomity prezent dla bliskich osób.

Odwiedzasz Gdańsk? Cukiernia z włoskimi przysmakami to coś dla Ciebie!

Kawa tworzy idealny duet z czymś słodkim. Jeśli w nim mieszkasz lub odwiedzasz Gdańsk, cukiernia z włoskimi przysmakami jest miejscem, do którego musisz się udać. Znajdziesz tam cannoli – rurki nadziewane ricottą, sycylijski odpowiednik sernika, rozmaite ciasteczka, tradycyjne ciasta, a także prawdziwą klasykę w postaci tiramisu. To produkty, którymi możesz raczyć się sam, lub które wspaniale zaprezentują się na stole podczas wielu przyjęć i spotkań w gronie najbliższych. Trudno przejść obojętnie obok takich pyszności!

Wino włoskie dla koneserów i nie tylko

Przygotowując imprezę tematyczną poświęconą Italii, nie sposób o nim nie wspomnieć. Wino włoskie, bo oczywiście to o nie chodzi, jest na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie w jego szerokiej ofercie. Zarówno koneserzy tego trunku, którzy darzą sympatią jego wytrawne wersje, jak i zwyczajni miłośnicy dobrego jakościowo alkoholu. Czerwone, białe, różowe, słodkie, półsłodkie...moglibyśmy długo tak wymieniać! Pochodzące z Włoch wina charakteryzuje bogactwo aromatów i wyraziste owocowe nuty. Doskonale smakują lekko schłodzone, podawane do obiadu oraz kolacji. W czym tkwi ich sekret? Prawdopodobnie w intensywnych promieniach słonecznych, w których dojrzewają winogrona i w korzystnym klimacie, jakim mogą cieszyć się mieszkańcy tego kraju. Zaopatrz się przynajmniej w jedną butelkę, zrób pizzę, postaraj się o deser w postaci włoskiego ciasta i nie zapomnij o kawie. Włącz nastrojową muzykę i przepis na udany, w stu procentach włoski wieczór w domowym zaciszu gotowy!