Pomysły na imprezowe menu

Pomysły na imprezowe menu

Dobre jedzenie to podstawa udanej imprezy. Dlatego też, podczas organizacji przyjęcia warto odpowiednio wcześniej zaplanować menu, a także dostosować je do charakteru imprezy oraz okazji. Sprawdź pomysły na ciekawe imprezowe menu i zainspiruj się!

Finger food - idealne na imprezę!

Finger food to nic innego, jak niewielkich rozmiarów przekąski, do których spożycia nie potrzebujesz sztućców i bez problemu zjesz je ręką. To doskonały pomysł na różnego rodzaju imprezy - z okazji urodzin, imienin czy na garden party. Dzięki temu, że takie przekąski możemy zjeść siedząc wygodnie na kanapie lub nawet na stojąco, to rozwiązanie idealne na domówki. Do finger food możemy zaliczyć małe kanapeczki, koreczki, mini tarty, mini pizze czy zawijasy z ciasta francuskiego. Są łatwe i szybkie w przygotowaniu. Dodatkowo, możemy je przygotować przed imprezą, gdyż doskonale smakują również na zimno. To świetny pomysł, aby podczas przyjęcia nie musieć spędzać czasu w kuchni, a po prostu dobrze się bawić. Doskonałym przykładem finger food będzie również dobre sushi Wrocław. Świetnie prezentuje się na stole i z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę!

Słodki stół

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem na wielu imprezach są tak zwane słodkie stoły. To nic innego, jak bufet pełen słodkich wypieków, ciastek, babeczek, lizaków czy mini deserów. Słodki stół stanowi piękny element dekoracyjny i odpowiednio przygotowany przykuje wzrok wszystkich gości. Oczywiście, taki stół możemy przygotować samodzielnie, ale w przypadku większych przyjęć możemy zamówić gotowe już słodkości. Sopot, Gdynia, Gdańsk - cukiernia w Trójmieście z pewnością przygotuje dla nas efektowny słodki stół, pełen pysznych słodyczy. To świetnie rozwiązanie na ślub, wieczór panieński, urodziny oraz wiele innych wyjątkowych okazji, które wymagają odpowiedniej oprawy.

Jakie napoje na imprezę?

Słysząc menu imprezowe, wiele osób ma na myśli różnego rodzaju jedzenie, jednak nie zapominajmy, że na imprezach równie ważne są napoje. To aspekt, który także warto mieć odpowiednio wcześniej zaplanowany. Niezależnie od tego, czy planujemy przyjęcie z alkoholem, czy bez, warto zadbać również o napoje bezalkoholowe, a także kawę. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonale sprawdzi się wysokiej jakości kawa ziarnista - czekoladowa i tradycyjna. Z pewnością goście chętnie sięgną po filiżankę tego napoju. Nie zapominajmy również o wodzie czy sokach. Im większy wybór, tym lepiej!