Kemping jesienią – jak się przygotować?

Kemping jesienią – jak się przygotować?

Czy spanie pod namiotem to dobry pomysł na późną jesień? Dla wielu podróżników jesień to najlepszy moment na wypad na kemping. Mniejszy ruch na drodze, mniej zatłoczone kempingi, a do tego piękne widoki, cisza i spokój, to coś za co podróżowanie o tej porze roku, jest bardziej przyjemne niż w sezonie letnim. Jednak to takiej wyprawy należy się odpowiednie przygotować. O czym pamiętać, co zabrać do swojego ekwipunku? Przeczytaj nasz mini poradnik!

Wyprawa pod namiot? Tylko z niezbędnym sprzętem!

Kemping jesienią może być niezwykłą przygodą, lub całkowitą katastrofą, wszystko zależy od naszego przygotowania. Ważną częścią organizacji jest zabranie najbardziej potrzebnych rzeczy, mowa tu zarówno o takich akcesoriach, jak sztućce, ostrzałki do noży, naczynia, czy butla z gazem, jak odpowiedniego ubioru, ładowarki do telefonu, latarki, czy ciepłej odzieży. Przed wyjazdem warto zrobić sobie listę najpotrzebniejszych rzeczy, by mieć pewność, że niczego nie zapomnieliśmy. Nawet jeżeli jest to wyjazd wyłącznie na jedną lub dwie noce, warto odpowiednio się do tego przygotować.

Co wart zabrać ze sobą pod namiot?

Co powinno znaleźć się na naszej liście rzeczy do zabrania? Przede wszystkim warto pomyśleć o meblach kempingowych. Dzięki nim będziemy mogli rano wygodnie wypić kawę i zjeść śniadanie, ale z takich mebli korzystamy o wiele częściej, służą nam do towarzyskich spotkań, grania w gry planszowe, czy popijaniu winka wieczorem przy ognisku. Ciepły śpiwór jest bardzo ważny, noce jesienią bywają naprawdę zimne, dlatego bez niego nawet nie planuj wyprawy pod namiot. Kolejną ważną rzeczą jest latarka lub czołówka to zdecydowanie must have na liście. Ważne są także ciepłe buty, kurtka przeciwdeszczowa i zapas odzieży.

Czy warto wynająć kampera?

Podróż kamperem to idealny pomysł na jesienne biwakowanie. Do wyboru jest naprawdę wiele opcji, niektóre z nich są naprawdę luksusowe. Możemy wybrać rodzinnego kampera na 5 osób, z łazienką, kuchnią i ogrzewaniem, w takim pojeździe niestraszne nam ani mrozy, ani deszcz. Przyczepa kempingowa spełnia podobne zadania, ale musimy mieć do tego przystosowany samochód. Czy wynajem vana jest kosztowny? Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy, ale po sezonie wakacyjnym, ceny są naprawdę atrakcyjne i możemy spotkać wiele dogodnych terminów, więc na pewno znajdziemy kampera dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? zajrzy na nasz portal i zobacz, co dla Was przygotowaliśmy!